Giancarlo Erra: "To bardzo miłe mieć stronę internetową po polsku... Polska zawsze była jednym z naszych najbardziej ulubionych krajów, z największym wsparciem publiczności... Mam nadzieję, że polscy fani tu dołączą i wniosą swój wkład.."

10.7.13

Recenzja Afterthoughts w Metal Hammer

W najnowszym miesięczniku Metal Hammer pojawiła się recenzja Afterthoughts autorstwa Artura Chachlowskiego, redaktora audycji MLWZ. W przychylnej, ale i ukazującej pewne wątpliwości ocenie redaktora możemy wyczytać: 

"...To chyba najbardziej spójny, najbardziej dojrzały, ale i najbardziej mroczny album w dorobku grupy Nosound. Zawiera 9 równych, utrzymanych w podobnym stylu, utworów. Tworzą one jedną, zamkniętą całość. Jednakowoż ten efekt spójności działa chyba trochę w dwie strony. Bo z jednej - jest to zaleta tego albumu (że równy, że spójny, że płynny...), a z drugiej - wpływa on na pewnego rodzaju monotonię, która pojawia się przy słuchaniu. Odnoszę wrażenie, że poszczególne utwory są zbyt do siebie podobne i de facto trudno odróżnić jeden od drugiego. Nie pomaga w tym też sam Erra, który każdy utwór interpretuje woklanie w identyczny sposób, często balansując pomiędzy śpiewem a melorecytacją. Udało mi się jednak wychwycić kilka fragmentów, które stanowią swoiste kontrapunkty w potoku tych mrocznych i nostalgicznych dźwięków. Są nimi otwierające album nagranie "In My Fears" (to zdecydowanie najmocniejszy punkt programu płyty), śpiewane częściowo po włosku "Paralysed", finałowe wyciszenie w postaci kompozycji tytułowej "Afterthoughts" oraz najkrótszy (4 minuty 19 sekund) temat w tym zestawie - "The Anger Song", który z czasem zyskał sobie miano mojego faworyta."

Ocena: 3,5/5

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz