Giancarlo Erra: "To bardzo miłe mieć stronę internetową po polsku... Polska zawsze była jednym z naszych najbardziej ulubionych krajów, z największym wsparciem publiczności... Mam nadzieję, że polscy fani tu dołączą i wniosą swój wkład.."

O Nosound

Uważany zarówno przez krytyków i fanów za jeden z najbardziej ciekawych alt/art rockowych zespołów w Europie. Nosound pomysłowo łączy wpływy z psychodelii lat 70, ambientu lat 80/90 i współczesnego rocka alternatywnego, progresywnego z post rockiem. Projekt rozpoczął się jednoosobowym studyjnym nagraniem Giancarlo Erry pod koniec 2002 roku po czym przekształcił się w pięcioosobowy zespół, ewoluując w coś unikalnego i mocnego. Muzyka Nosound jest sugestywna i głęboka, z osobistymi piosenkami. Można odczuć wpływy sięgające od Pink Floyd po Brian Eno, od Porcupine Tree po Sigur Ros, przechodząc przez rock i elektronikę z ambientem. 

Wczesne nagrania demo stworzone przez Giancarlo doprowadziły do pierwszego oficjalnego debiutanckiego krążka Sol29, który został wydany w 2005 roku i szybko zwrócił na siebie uwagę w Europie. Po tym pojawiła się potrzeba koncertów na żywo i po zaciągnięciu pozostałej części zespołu rozpoczęła się krótka trasa koncertowa. Trzy lata po debiucie Nosound powrócił z drugim, bardzo oczekiwanym albumem Lightdark wstępnie udostępniony jako limitowane wydanie w Burning Shed (sklep internetowy z produkcjami muzycznymi specjalizujący się w muzyce ambient/elektrycznej, art rockowej, progresywnej). Nagrany został we Włoszech, Anglii i w Stanach Zjednoczonych w roku 2006 i 2007. Lightdark dalej rozwijał zapowiedź pierwszego albumu i eksponował silną, grupowa tożsamość, ukazując większy kontrast pomiędzy atmosferycznymi szczegółami a dźwiękami tworzonymi przez zespół na scenie. Album powstał przy współpracy z muzykiem Timem Bownessem (No-Man) oraz wiolonczelistką Marianne DeChastelaine. Razem z Lightdark wydano także utwory nagrane podczas sesji nagraniowej przy Sol29, których w oryginalnym albumie nie uwzględniono.


W lipcu 2008 roku zespół związał się z wytwórnia (głównie muzyki progresywnej i post-rockowej) Kscope/Snapper. Nowa dwupłytowa edycja Lightdark została wydana przez Kscope 15 września 2008 roku. Bonusowa płyta zawierała 4 utwory, których nie było na wcześniejszym wydaniu oraz wideo do utworu Lightdark. Szczegółowe informacje, dodatkowe materiały, zapowiedzi i materiały do ściągnięcia dotyczące Lightdark są dostępna na www.lightdark.net - oficjalnej stronie promującej. W 2009 roku album ten wygrał w Italian Prog Awards nagrodę w kategorii  Best Recording of 2008 (najlepsze nagranie roku 2008).


Trzeci studyjny album w dorobku grupy Nosound nazywa się A Sense of Loss, został ponownie wydany przez Kscope w październiku 2009 roku w specjalnym, luksusowym formacie zawierającym oryginalne nagranie oraz dodatkową płytę z utworami stereo w formie 24-bitowej z dźwiękiem DTS 5.1, Dolby mixes, filmami wideo, galerią i dodatkowa zawartością. Następnie po wydaniu albumu zespół zagrała na ważnych festiwalach i kluczowych koncertach, włączając w to kwartet smyczkowy Wooden String Quartet, który także brał udział w nagraniu A Sense of Loss. Album pokazał, że zespół podążył w kierunku bardziej oryginalnego i unikalnego podejścia do muzyki, odchodząc nieco od ich wczesnych wpływów i klasycznych rockowych dźwięków korzystając z pomocy wspomnianego kwartetu smyczkowego. więcej informacji znajduje się na oficjalnej, promującej album stronie internetowej www.asenseofloss.com. W 2009 roku album ponownie wygrał w Italian Prog Awards w kategorii Best Recording of 2009 wyprzedzając takie zespoły jak Muse czy Porcupine Tree. 


W międzyczasie, po dwóch latach kiedy wyczerpała się sprzedaż Sol29, oraz po wielu sygnałach, zespół postanowił wznowić wydanie debiutanckiego albumu z 2005 roku. To wydanie zawierało dodatkowo 10-minutowy film dla tytułowego utworu Sol29, materiał, który pojawił się na wczesnej płycie The World is Outside dvd-r oraz pierwotne miksy z albumu z 2005 roku. CD audio było kompletnie przebudowane i zremasterowane. Nowe Sol29 także było promowane w internecie za pomocą strony internetowej - wszelkie informacje pod adresem www.sol29.com


W 2010 roku zauważyć można znaczne powiększenie się grona fanów, odbyło się kilka specjalnych i udanych koncertów. Kompletna dyskografia kończy się na pierwszym albumie w całości nagranym na żywo The Northern Religion of Things (Kscope, 25 lipca, 2011) w którym znajdują się utwory z trzech dotychczasowych studyjnych albumów całkowicie odnowionych przez Gincarlo podczas sesji próbnej na potrzeby koncertu w Londynie w 2010 roku. 


W chwili obecnej zespół pracuje w międzyczasie nad swoim nowym materiałem, który ma się pojawić mniej więcej na początku 2012 roku.